مطالبی در مورد چیلرهای صنعتی و ساختمانی

مقالات

چیلر صنعتی در آینده
مقالات

چیلر‌های صنعتی در آینده: چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌رو

همواره چیلر‌های صنعتی یکی از اجزای حیاتی در صنایع مختلف مانند صنعت پلاستیک، فرآوری غذایی، و صنعت پتروشیمی محسوب شده‌اند. با توجه به تغییرات محیط‌زیستی و نیازهای رو به افزایش صنعت، مسائل متنوعی در مورد چیلر‌های صنعتی در پیش‌رو داریم. در این مقاله، به بررسی چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌روی چیلر صنعتی خواهیم پرداخت.

محیط زیست و چیلر صنعتی
مقالات

نکات پایداری زیست‌محیطی در استفاده از چیلر‌های صنعتی

چیلر‌های صنعتی به عنوان یکی از اجزاء اصلی سیستم‌های خنک‌کننده در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. با افزایش هوشیاری نسبت به مسائل زیست‌محیطی، استفاده بهینه و پایدار از این واحدها به اهمیت زیادی برخورده است. در این مقاله به بررسی نکات پایداری زیست‌محیطی در استفاده از چیلر‌های صنعتی می‌پردازیم.

چیلر صنعتی در صنایع
مقالات

نقش چیلر صنعتی در صنایع چیست؟

در دنیای مدرن امروز، صنایع بسیاری وابسته به فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته‌ای هستند که می‌توانند به طور کارآمد فرآیندهای مختلف را انجام دهند. یکی از این تجهیزات، “چیلر صنعتی” است. در این مقاله، به بررسی نقش و اهمیت چیلرهای صنعتی در صنایع مختلف خواهیم پرداخت.

دلایل استفاده از چیلر ساختمانی
مقالات

دلایل استفاده از چیلر در ساختمان‌های مسکونی

در دهه‌های اخیر، استفاده از چیلر در ساختمان‌های مسکونی به یک روند رو به رشد تبدیل شده است. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟ در این مقاله با بررسی دلایل اصلی و مزایای استفاده از چیلر در ساختمان‌های مسکونی آشنا می‌شوید

چیلر هوا خنک
مقالات

چیلر هوا خنک بخریم یا آب خنک؟

یکی از چالش های اساسی افرادی که به دنبال خرید چیلر برای ساختمان، کارخانه یا کارگاه هستند انتخاب نوع چیلر است و اغلب بین چیلر هوا خنک یا چیلر آب خنک دچار تردید می شوند؛ اگر شما نیز جزون این افراد هستید لازم است قبل از انتخاب و خرید چیلر به نکات مهمی توجه کنید تا پس از خرید بتوانید به درستی از تمام قابلیت های چیلر استفاده کنید.

اسید شویی چیلر
مقالات

اسید شویی چیلر چگونه انجام میشود؟

چیلرها از جمله سیستم هایی هستند که اساس کار آن ها تغییر تغییر فاز محلول است بنابراین احتمال رسوب مواد طی فرآیند تبخیر مبرد و آب وجود دارد، همچنین آب موجود در چیلرها نیز دارای ناخالصی است که در کندانسور چیلرها پس از تبخیر مبرد این مواد مانند املاح معدنی باقی مانده و در چیلر رسوب می کند که این رسوب در نهایت عملکرد چیلر را مختل کرده و بازدهی آن را کاهش می دهد.

رایج ترین خطاهای چیلر
مقالات

رایج ترین خطاهای چیلر کدامند؟

برخی خطاهای چیلر و مینی چیلرها بسیار واضح و قابل تشخیص است امــا ممکن است برخی خطاها برای تمامی افراد آشنا نباشد یا حداقل روش های شناسایی آن را ندانند بنابراین سوال ایجاد می شود که رایج ترین خطاهای چیلر کدامند؟ در ادامه برخی از مهمترین و متداول ترین ارورها را بررسی می کنیم، همچنین برای محاسبه مصرف برق چیلر می توانید از مقاله مصرف برق چیلر چقدر است، استفاده کنید.

برج خنک کننده صنعتی
مقالات

برج خنک کننده صنعتی چه کاربردی دارد؟

برج خنک کننده صنعتی یکی از انواع مدل های برج خنک کننده است که اغلب در محیط های صنعتی و جهت خنک سازی محیط و تجهیزات در حال کار استفاده می شود، این برج خنک کننده با هدف پایین آوردن دمای قطعات در محیط های صنعتی کاربرد دارد اما در کدام محیط ها از برج خنک کننده استفاده می شود؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که برج خنک کننده صنعتی چه کاربردی دارد و در چه محیط هایی از آن استفاده می شود؛ پس در ادامه همراه ما باشید؛ همچنین برای اطلاع از تاریخچه پیدایش چیلرهای جذبی در جهان می توانید به بخش مقالات چیلر صنعتی البرز مراجعه کنید.

215
مقالات

تفاوت ظرفیت اسمی و واقعی چیلر

قبل از انتخاب و خرید چیلر موارد مختلفی بررسی می شود که ظرفیت چیلر از مهم‌ترین آن ها به شمار می رود، امـــا آنچه مهم …

راه اندازی چیلر چگونه است ؟
مقالات

چگونه چیلر را راه اندازی کنیم ؟

راه اندازی و نصب هر تجهیزاتی به دانش و اطلاعات تخصصی نیاز دارد، چیلرها نیز یکی از این تجهیزات هستند که راه اندازی تخصصی آن سبب کاهش هزینه های انرژی و بهبود عملکرد چیلر می شود؛ زیرا برخی نکات در تنظیمات چیلر زمان نصب و راه اندازی آن وجود دارد که با تجربه و تخصص می توان آن را انجام داد.

اسکرول به بالا
Verified by MonsterInsights