پاسخ سوالات شما

سوالات متداول چیلر

امروزه استفاده از چیلر در مکان های مختلفی از جمله ساختمان جهت تهویه مطبوع هوا و همچنین در صنعت و کارخانه ها نیز جهت خنک سازی ماشین آلات و دستگاه های مختلف کاربرد گسترده ای دارد.

انواع چیلرها به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی دسته بندی می شوند و هریک از دسته بندی ها نیز دارای مدل های مختلفی هستند که در وب‌سایت انواع چیلر و کاربرد آن توضیح داده شده است.

با توجه به اینکه چیلر صنعتی در ساعات طولانی استفاده می شود، بنابراین خرابی و استهلاک آن بالا است پس بهتر است از تولید کنندگان داخلی خریداری شود تا در صورت هرگونه خرابی دسترسی به قطعات آن آسان باشد.

کیفیت طراحی و ساخت، خرید از مجموعه معتبر، دسترسی آسان و ارزان به قطعات، تعمیر آسان در صورت خرابی، ارائه خدمات پس از فروش 24 ساعته، گارانتی و ضمانت محصولات، قیمت اقتصادی

چیلر به همراه یک کندانسور در پشت بام ساختمان مدنظر قرار می گیرد و از این طریق امکان تولید سرما و گرما را برای ساختمان فراهم می کند.

با توجه به شرایط کارکرد چیلر صنعتی و تجهیزات به کاربرده شده در آن قیمت نیز در مقایسه با چیلرهای تهویه مطبوع متفاوت است.

با استفاده از دستگاهی به نام انرژی متر به راحتی میزان مصرف و هزینه برق هر واحد محاسبه می شود.

دستگاهی جهت خنک کردن و ایجاد سرمایش است که سرمای تولید شده توسط این دستگاه جهت خنک کردن ماشین آلات صنعتی و مصارف خانگی کاربرد دارد.

زیرا چیلرهای تراکمی با مصرف انرژی برق فعالیت می کنند و محیط را خنک می کنند اما چیلرهای جذبی بوسیله انرژی حرارتی محیط را خنک می کند، بنابراین به صرفه و ارزان تر است.

چیلرها وسیله تولید سرما هستند که وظیفه کاهش دمای آب و انتقال آن به قسمت های مختلف با هدف خنک کردن ساختمان یا ماشین آلات و دستگاه های صنعتی را بر عهده دارند.

هیچ دستگاهی را نمی توان پیدا کنیم که تمام وظایف چیلر را به درستی انجام دهد، بنابراین نمی توان به جای چیلر هیچ وسیله ای را استفاده کرد و در حال حاضر چیلرهای مختلف در انواع گوناگونی تولید شده است که برای هر مکانی کاربرد دارد.

مارا دنبال کنید:
اسکرول به بالا
Verified by MonsterInsights